Piktogram_heart
2 percentá

Už roky robíme v Aliancii Fair-play všetko preto, aby Slovensko nebolo len korisťou pre mocné klany. Práve teraz potrebujeme vašu podporu. Nenechajte svoje 2 % z daní štátu. Posuňte ich nám, aby sme zachránili viac než 2 percentá. Ďakujeme.

Piktogram_heart
Peniaze na účet

Už 13 rokov sa snažíme o to, aby sa moc na Slovensku nevymkla spod kontroly! Často stojíme proti presile peňazí, úradov a ľudských kapacít. Potrebujeme vašu pomoc. Veľmi nám preto pomôže, ak sa nájdu ľudia (prípadne firmy), ktorí nás dokážu finančne podporiť. Či už jednorazovo alebo pravidelným darom.

Piktogram_heart
Iné

Upozornite svoje okolie na nás a našu prácu

Presvedčte svoje okolie, že veci sa dajú meniť. Áno, ide to pomaly a je to občas hra na „Kto z koho“. Ale...

Štefan Harabin už nie je predsedom Najvyššieho súdu, vďaka infozákonu vieme o nástenkovom tendri či emisnej kauze, na webe je vyše pol milióna štátnych či samosprávnych zmlúv, podvádzanie pri verejnom obstarávaní či pri financovaní politickej strany je čoraz ťažšie, máme kŕdeľ bielych vrán a čoraz viac ľudí prestáva vnímať ako samozrejmosť, že verejní činitelia z našich peňazí financujú svoj vlastný biznis.

Tieto a mnoho iných vecí je možných len vďaka tomu, že pár ľudí sa neuspokojilo so stavom, aký bol, a vďaka tomu, že verejná mienka nebola ľahostajná.

Upozornite svoje okolie na našu prácu a pomôžte zmeniť atmosféru ľahostajnosti, rezignácie a apatie, v ktorej sa zneužívaniu moci mimoriadne darí.

Napíšte nám odkaz

Potrebujeme vedieť, čo si o našej práci myslíte. Isté kruhy si dávajú záležať na tom, aby nás znechutili. Potrebujeme vaše povzbudenie, nápady - a aj kritiku.

Vedomie, že ľudia našu prácu vnímajú, nám prináša ďalší entuziazmus. A milá správa nás vždy poteší.

Buďte aktívny

Myšlienke verejnej kontroly pomôžete, keď sa budete zaujímať, ako hospodári vaša obec, či vaše mesto. Ak ste bloger, môžete písať o témach a problémoch verejného života, ktorým sa venujeme.

Keď ste bežný užívateľ internetu, môžete upozorňovať iných na zaujímavé materiály, názory a témy. Môžete využiť možnosť diskutovať o veciach a pod.

Možnosti sú neobmedzené a záleží len na vás, koľko času a energie môžete a chcete venovať ich využitiu.

Scrolltotop-sk