Aktuality
Nájdete tu všetko, na čom práve pracujeme a čím aktuálne žijeme. Od krátkych správ zo Súdnych rád cez investigatívne príspevky až po rozsiahle analýzy korupčného prostredia. Aktuálne je tu vyše 500 článkov. Želáme príjemné čítanie.

Výber z aktivít Aliancie Fair-play v roku 2018

Watchdogové aktivity boli vlani sústredené hlavne na analýzy verejných dát. Na základe nich sme kontrolným orgánom, súdom a orgánom činným v trestnom konaní podali mnoho podnetov. Nie všetky bolo vhodné medializovať, tak aspoň dodatočne prinášame súhrn najdôležitejšieho.

prečítajte si viac

Treba dávať pozor na to, čo Fico nemá v rukáve

Róbert Fico na tlačovke zamával papiermi na kamery. Vyhlásil, že sú to dôkazy jeho tvrdení, ale novinárom ich odmieta ukázať.
Nie, nejde o potvrdenie od talianskej prokuratúry, že neeviduje žiaden telefonát Fica s Antoninom Vadalom. Tlačovka, o ktorej je reč, prebehla začiatkom roka 2010 uprostred predvolebnej kampane.

prečítajte si viac

Veľké zmeny v organizácii

Po 11 rokoch sa Aliancia rozlúčila s ocenením Biela vrana a po 16 rokoch so svojou zakladateľkou Zuzanou Wienk.

prečítajte si viac

Čo robili policajní funkcionári pri zbabraných kauzách?

Málo sa vie: prácu vyšetrovateľa nekontroluje len prokurátor – ale aj policajtov nadriadený. Ako fungovala táto poistka pri predčasne stopnutých kauzách?

prečítajte si viac

Nulová zodpovednosť za eHealth

Ani trestno- ani pracovnoprávna zodpovednosť. Manažérske zlyhania pri elektronizácii zdravotníctva zostávajú nepotrestané.

prečítajte si viac

Momentka: zdravotnícky biznis po štátnych opatreniach

Na jeseň 2016 sme pomocou dátovej analýzy ukázali zdravotnícke odvetvia, v ktorých sa firmám nadštandardne darilo. Ako vyzerá situácia po dvoch rokoch?

prečítajte si viac
zobraziť ďalšie aktuality More-background
Scrolltotop-sk