Úrady si dávajú s Janušekom načas

27. február 2009

Minister výstavby Marian Janušek (SNS) už zaslal svoje pripomienky k výsledkom kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ktorá sa týkala nástenkového 3,6-miliardového tendra na jeho ministerstve.

BRATISLAVA. Minister výstavby Marian Janušek (SNS) už zaslal svoje pripomienky k výsledkom kontroly Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ktorá sa týkala nástenkového 3,6-miliardového tendra na jeho ministerstve.

Po tom, čo úrad pripomienky zapracuje do výsledku kontroly, musí ešte s ministrom podpísať zápisnicu.
„Predpokladáme, že oficiálne ukončenie kontroly by mohlo byť koncom budúceho týždňa,“ povedala hovorkyňa úradu Helena Fialová.

Už dávnejšie sa mala skončiť kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Na úrad zaslal Janušek svoje pripomienky pred mesiacom, zapracované už mali byť. Hovorkyňa NKÚ Lenka Nosálová povedala, že čakajú na výsledky ÚVO a až potom „ukončia“ kontrolu. Odôvodňujú to tým, že kontroly úzko súvisia.

NKÚ už poslal list aj Aliancia Fair play. Pýtajú sa, prečo kontrola tak dlho trvá.
SNS pred viac ako týždňom vyhlásila, že na šéfku aliancie Zuzanu Wienk podajú pre jej kritické vyjadrenia k tendru trestné oznámenie. Doteraz to neurobili. Tvrdia, že záležitosť je „v štádiu riešenia“.

„Odsunuli sme ju pre dôležitejšie veci, napríklad rokovania o podaní novely školského zákona na Ústavný súd,“ povedala hovorkyňa SNS Jana Benková. Od výsledkov kontrol závisí, či Janušeka odvolá premiér Robert Fico. SNS ministra za netransparentný tender odvolať nechce.

www.sme.sk, 27.2.2009

Scrolltotop-sk