106 kandidátov prijalo výzvu k nadštandardnej otvorenosti

23. november 2010

Začiatkom novembra sme vyzvali kandidátov v komunálnych voľbách, aby sa zapojili do projektu politikaopen a zverejnili tak vo svojom on-line formulári informácie o svojom majetku, záväzkoch a možných oblastiach pre konflikt záujmov.

Do dnešného dňa zareagovali sto šiesti kandidáti, väčšina z hlavných kandidátov však výzvu k otvorenosti o vlastnom majetku a vzťahoch ignorovala. V Nitre sa do projektu zapojili kandidáti na primátora Ján Lohyňa (nezávislý) a Jozef Weber (SDKÚ-DS, SaS a OKS), v Banskej Bystrici nezávislý kandidát na primátora Ivan Apfel a v Košiciach nezávislý kandidát na primátora Marek Kažimír.

V Bratislave na výzvu zareagovali len kandidáti na starostov v mestských častiach: v Devínskej Novej Vsi Rastislav Tešovič, v Rači Peter Pilinský a vo Vrakuni Henrieta Peškovičová.
Z ostatných miest sa rozhodli voči voličom nadštandardne otvoriť kandidáti na primátora v Šali (Martin Alföldi), Modre (Michal Kintler), Tvrdošíne (Roman Mojš), Bardejove (Martin Šmilňák), Liptovskom Mikuláši (Alexander Slafkovský) a Skalici (Roman Zahradník).

Niektorí kandidáti ešte formulár vypĺňajú, do volieb teda v projekte môžu pribudnúť ďalšie mená.

Celý zoznam otvorených kandidátov spolu s mnohými aktuálnymi verejnými funkcionármi nájdete na www.politikaopen.sk.

Tlačová správa na stiahnutie

Scrolltotop-sk